-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۱۵, یکشنبه

استدلال امریکا برای ساخت بم های هسته ای کوچک وقابل استفاده در هر شرایط

 
 
در گزارش جدید پنتاگون از "وضعیت هسته‌ای" ارتش آمریکا ابراز نگرانی شده و آمده است قدیمی و عظیم بودن کلاهک‌های هسته‌ای آمریکا که به علت تخریب وسیع‌تر احتمال استفاده از آن ها کمتر شده است، توان اتمی این کشور را در برابر روسیه را ممکن است تضعیف کند.
پنتاگون می‌‎گوید نگران است که این موضوع از قدرت بازدارندگی زرادخانه‌های هسته‌ای آمریکا کاسته باشد چرا که به دیگران، به ویژه روسیه، این پیغام را می‌دهد که بمب‌های آمریکایی به قدری بزرگ و مخرب‌اند که در شرایط جدید جهانی، عملا بلااستفاده شده‌اند.
گزارش پنتاگون نتیجه‌گیری کرده است که ساختن بمب‌های هسته‌ای کوچک‌تر با ضریب تخریب پایین‌تر می‌تواند این تصور کنونی را به هم بزند.
سرگئی لاوروف، وزیرخارجه روسیه؛ کمتر از ۲۴ ساعت بعد از انتشار گزارش جدید پنتاگون برای روزآمد کردن زرادخانه‌های اتمی‌ آمریکا، گفته این گزارش "تقابل‌جویانه" است و مسکو از این بابت "متاسف‌" است. آمریکا می‌گوید با هدف توازن قوای اتمی خود در برابر روسیه از این پس ساخت بمب‌های اتمی کوچکتر را پی خواهد گرفت.