-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۲۶, پنجشنبه

غرب می خواست روسیه را به چرخ پنجم درشکه خود تبدیل کند

 
پیک نت: وزیر خارجه روسیه با نائلا عسکرزاده مصاحبه کننده ارشد کانال اول تلویزیون روسیه گفت گو کرد. اینک برخی نکات آن تقدیم می شود.
در این مصاحبه لاورف درباره متلاشی شدن اتحاد شوروی و روسیه در دوران یلتسین گفت:
 پس از فروپاشی اتحاد شوروی نگاه ها در کشورما متوجه غرب و رسانه های ما غرب را به یک الگو تبدیل کردند. این روند تا سال 2000 ادامه یافت. روحیه ملی در کشورما سرکوب شده بود و غرب می خواست روسیه را به چرخ پنجم درشکه خود تبدیل کند. از سال 2000 بازگشت بسیار دشوار از این روند آغاز شد و ملت روسیه روی پای خود ایستاد، دفاع از هویت و فرهنگ خود را بار دیگر آغاز کرد و قدرت نظامی خود را بازسازی کرد. این روند 17 سال طول کشید تا ما توانستیم به موقعیت امروز دست یابیم.
روسیه در همه حال حاضر است با مقامات آمریکایی بر سر مسائل مختلف مذاکره کند. ما به دنبال روابط حسنه با ایالات متحده آمریکا هستیم اما متاسفانه آن ها تن به روابط برابر حقوق نمی دهند و انتظار دارند روسیه از منافع ملی خود دفاع نکند. دیپلمات های ما بارها آمادگی خود را برای مذاکره در زمینه های مختلف از آن جمله در ارتباط با محدود کردن سلاح های اتمی و مناقشه سوریه اعلام کرده اند ولی متاسفانه جوابی دریافت نکرده اند.