-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۷, دوشنبه

دروغ بزرگ حنیف اتمر در مصاحبه با شرق الاوسط

حنیف اتمر هدف از سفر فوق اپراتیفی خود به عربستان را جلب حمایت برای پروسه صلح!! خوانده است.  
وی اظهار داشت:"یکی از دلایل اصلی سفر من به عربستان سعودی، حمایت از روند آشتی در افغانستان است. ما معتقدیم که شرکت عربستان سعودی منجر به نتایج ملموس و مثبت خواهد شد. "
اگر این طور است، رئیس شورای صلح یا یکی دیگر از ارکان آن شورای خیالی چرا همرکاب موصوف حضور نداشت؟ دیدار دو به دو در خلوتگاه بن سلمان به صلح افغانستان چه ربطی دارد؟ اگر مذاکرات برای صلح از سوی مشاور امنیت ملی پیش برده می شود، دیگر بدنه های دولت که ظاهراً استقامت کاری شان همین مساله است چرا هیچ خبر نشدند که حنیف اتمر چه گفت و چه شنفت؟
وی گفته است: " عربستان سعودی نقش مهم و اساسی‌ای را در ثبات منطقه بازی می‌کند. افغانستان از تروریسم رنج می‌برد و پادشاهی عربستان سعودی نقش برجسته‌ای را در مبارزه با تروریسم دارد.
پس قتل عام در یمن کار چه کسانی است؟ طالبان تروریست را کدام کشور از 24 سال پیش تا کنون پول داد، به رسمیت شناخت و به امیرالمومنین ساخت خودش اقتداء کرد؟