-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۱۴, شنبه

اتحاد حکمتیار با داعش درسفر پنهانی به عربستان

یک گزارش از ترکیه نشر شده است که در پی سفر پنهانی گلبدین حکمتیار به ترکیه و عربستان، وی تلاش‌هایی را برای انتقال گروه‌های تکفیری جبهه النصره و جیش العدل به افغانستان آغاز کرده است.

حکمتیار در جریان سفرش به ترکیه و عربستان با رهبران گروه‌های تکفیری جبهه النصره و جیش العدل دیدارهای متعدد داشته و به توافق رسیده است که در قدم نخست تعدادی از سران و فرماندهان این دوگروه تگفیری را با کمک هواپیماهای آمریکایی به افغانستان منتقل کند و سپس نیروهای رزمی این گروه را از مسیر پاکستان و تاجیکستان به افغانستان منتقل کند.

سفر حکمتیار به عربستان سعودی پس از سفرش به ترکیه، آنهم با دعوت رسمی بن‌سلمان ولیعهد رژیم سعودی نشان دهنده تلاش‌های رهبر حزب اسلامی برای ناامن کردن منطقه است.

قبلا نیز خبرهایی مبنی بر عقد قرارداد میان سران داعش و حکمتیار به نشر رسیده بود که قسمتی از آن طرح توسط وی عملی شد و حتی تعدادی از نیروهای جنگی حزب اسلامی در اختیار داعش قرار داده شد که افشای این موضوع در دستگیری فرد انتحاری در حمله اخیر کابل مشخص شد که از جمله زندانیان آزاده شده حزب اسلامی از پلچرخی کابل بوده است.