-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۲۰, جمعه

جنگ مستقیم امریکا با اردوی بشاراسد کم کم شروع شده

 

100کشته در حمله آمریکا به نیروهای وفادار به اسد

به گزارش یورونیوز، در پی حمله نیروهای وفادار به دولت بشار اسد، به مقر نیروهای مورد حمایت آمریکا، جنگنده‌های ارتش ایالات متحده، شامگاه چهارشنبه مواضع نیروهای حامی دولت سوریه در استان دیرالزور را مورد هدف قرار دادند.
به گفته یک مقام ایالات متحده نزدیک به ۱۰۰ نفر از نیروهای وفادار به بشار اسد در این حمله تلافی‌جویانه کشته شدند.
مقامات نظامی آمریکا می‌گویند که هیچ‌یک از نیروهای این کشور در اثر حمله نیروهای حامی بشار اسد کشته یا زخمی نشدند.
حمله صورت گرفته توسط نیروهای وفادار به مقر دولت سوریه به نیروهای دموکراتیک سوریه، مورد حمایت ایالات متحده در هشت کیلومتری شرق رودخانه فرات صورت گرفته بود.
به گفته یک مقام آمریکایی، ۵۰۰ سزباز حامی رژیم سوریه در حمله خود از خمپاره و تانک‌های تی-۵۴ و تی-۷۲ ساخت روسیه استفاده کردند.
به گزارش سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام دیگر آمریکا، هنوز مشخص نیست که نیروهای حامی دولت بشار اسد از چه گروهی بوده‌اند اما دولت ایالات متحده درباره دخیل بودن روسیه در این حمله تحقیق می‌کند.
نیروهای ائتلاف تحت حمایت آمریکا ضمن «بی دلیل» , «غیر منتظره» خواندن حمله نیروهای حامی بشار اسد طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «حمله متقابل جنگنده‌های ائتلاف در دفاع از از شرکای خود در این ائتلاف جهانی برای جنگ برای شکست داعش صورت گرفت.»