-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۲۴, سه‌شنبه

بنیانگذار موسسه عرفانی "راه معرفت" اعدام شد

کریم زرگر، 66 ساله و بنیانگذار موسسه عرفانی “راه معرفت” به اتهام فساد فی الارض اعدام شد. همکار وی، مرجان داوری نیز به اعدام محکوم شده و احتمال می رود حکم وی نیز به اجرا گذاشته شود. یکی از نزدیکان کریم زرگر گفته: سرانجام در سایه سکوت خبری حکم اعدام این زندانی عقیدتی در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد.

کریم زرگر متولد ۱۳۳۲ اهواز، فارغ التحصیل حقوق قضایی از دانشکده حقوق دانشگاه تهران و دکترای حقوق دریایی از دانشگاه استرازبورگ فرانسه بود.
وی در فعالیت های سینمایی هم دارای سابقه بود. کریم زرگر حضور در سینما را با فیلم «عروسی خوبان» به کارگردانی محسن مخملباف به عنوان مدیرتولید و بازیگر آغاز کرد. در کارنامه کاری زرگر عنوان مدیر کل سیمای برون مرزی، مدیر پخش شبکه اول سیما، رئیس دانشکده صدا و سیما، صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه گزارش فیلم مشهود است.
کریم زرگر در مهرماه ۱۳۹۴با تعطیلی و بازداشت مسئولان موسسه راه معرفت به همراه مرجان داوری بازداشت و راهی بند ۲۰۹ زندان اوین شد.

اکنکار (به انگلیسی: eckankar) جنبش معنوی جدیدی است که در ۱۹۶۵ در ایالات متحده بنیان گذاشته شد. این جنبش ادعا می کند با ممارست معنوی ممارست کنندگان را به تجربه آنچه پیروانش «نور و صوت الهی» می‌نامند، قادر می‌سازد.