-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۵, شنبه

جنرال بیل لیندور: جنگ افغانستان تاریخ انقضا ندارد

 
جنرال لیندر: ۵۰ قطعه کوماندوی افغان وارد جنگ می شوند.
 

به گزارش North West Florida Daily فرمانده عمومی نیروهای امریکا در هفده امین سال جنگ امریکا در افغانستان گفته است که این جنگ تا مدتی نا معلوم همچنان ادامه خواهد داشت. جنرال جیمز بیل لیندردر روز جمعه در ستاد هفتمین گروه ویژه نیروهای هوایی (Airborne)  اظهار داشت که جنگ دشوار تا مدت های مدید در افغانستان دوام خواهد داشت. وی گفته است که فرماندهی ارتش امریکا سعی دارد تا تک آوران ( کوماندو) های افغانستان را بیشتر تقویت کند.

به گفته جنرال لیندر و حمدالله محب سفیر افغانستان در واشنگتن درحال حاضر سی قطعه عملیاتی کوماندو به اضافه ده واحد دیگر که تحت آموزش قرار دارند درافغانستان فعال هستند و در نظر است ۲۰ قطعه جدید کوماندو دیگر نیز تشکیل شود. وی گفت ما پیوسته این قطعات را تقویت می کنیم. ما درین جا به پیروزی می رسیم و طالبان جز باخت، گزینه دیگری ندارند.
 
جنرال بیل لیندور گفت که درافغانستان امروزی بیش از دو درجن گروه تروریستی فعال اند که قصد دارند ما را به قرن هفتم واپس بکشانند و ما که در قرن ۲۱ قرار داریم نمی خواهیم به آن سو سوق شویم. جنرال گفت که ما درافغانستان به خاطری حضور داریم که منافع عمده امریکا در آن جاست.
 
حمدالله محب درمراسمی دریک کلیسا که خانواده های قربانیان نظامی امریکا درافغانستان گردهم آمده بودند، اظهار داشت: اگر قربانیان شما درافغانستان نمی جنگیدند امروز من درحضور شما ایستاده نمی بودم. ما درگیر جنگ با دشمنی هستیم که فقط آرزو دارد که کشته شود. بنا برین آن ها فقط قادر اند که برای مردم افغانستان دهشت خلق کنند.