-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۳۰, دوشنبه

پیتر تامسن: رابطه‌ی آی اس آی و حکمتیار رابطۀ پدرو فرزند است

سیامک «هروی»من دو سال قبل، درست زمانی که اشرف غنی و آدم‌های حول و حوش او نزول حکمتیار را تدارک و بند و بست می‌کردند، گفتم که این پروژه برای خرد و خمیر کردن رقیب‌های سیاسی‌ست. تا حال همه چیز درست و برنامه‌ریزی شده پیش می‌رود.
دور بعدی، قصاب کابل در یک انتخابات شفاف و عاری از تقلب رییس جمهور است.
پیتر تامسن در کتاب خود می‌نویسد که رابطه‌ی آی اس آی و حکمتیار رابطه‌ی پدر فرزندی‌ست و قدرت‌های بزرگ با آگاهی از این رابطه سر خم انداخته اند و به نحوی در بدل بعضی همکاری‌ها و تعاملات، به پاکستان باج می‌دهند. ما و شما هرچه در فیس بوک و رسانه‌ها قصاب‌قصاب بگوییم و از قتل‌ و غارت کابل و کابلیان گلو پاره کنیم فایده‌یی ندارد. گوسفندان زیادی در انتخابات بعدی به این قصاب رای می‌دهند و رای‌های گوسفندی به نفع او به صندوق‌ها ریخته می‌شوند. 
یاد من و شما باشد، انتخابات بعدی، در همین جا، در همین فیس بوک، پیام‌های زیادی شبیه این متن خواهید خواند: «جلالتمأب گلبدین حکمتیار رهبر معظم و خردمند ما! انتخاب به جا و شایسته شما را به حیث رییس جمهوری اسلامی افغانستان تبریک و تهنیت می‌گوییم! مطمین هستیم که این کشور تحت رهبری و زعامت و مهتری مدبرانه‌ی شما به سوی رفاه و آبادی سوق خواهد شد و دین مقدس اسلام توسعه و تحکیم بیشتر خواهد یافت.»