-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۱۷, سه‌شنبه

تجمع قوای امریکایی درکلیسای جنگی درقندهارمعلوم نیست جنرال های ارشد امریکایی با کی می جنگند اما از پیروزی سخن می گویند.

نامه خبری Defence On از ورود جنگنده های جدید، تفنگ های نوع هایترز و صدها سرباز کار آزموده امریکایی درپایگاه عظیم نظامی درقندهار خبر داده است.
درنامه خبری آمده است که بین جنرالان امریکایی باور تازه ای در رابطه به رسیدن به یک پیروزی درافغانستان به وجود آمده است. اما دروضعیت جدید بسیاری از واقعیت های قدیمی هنوز برسر جای شان قرار دارند.
جنرال جوزف ووتل فرمانده قرارگاه مرکزی ایالات متحده که قرار است برامور راه اندازی عملیات جنگی مجدد درافغانستان نظارت داشته باشد به قندهار رسیده است.
هفته گذشته زمانی که جنرال ووتل با مقامات نظامی افغانستان درکابل در مورد پلان های عملیاتی در گفت و گو بود، یک مهاجم انتحاری با یک موتر امبولانس انباشته از بم خودش را منفجر کرد و بدین وسیله به جنرال اشاره داد که به فصل جنگ خوش آمدی.
درنامه خبری گفته شده که طرفداران جنگ درافغانستان درواشنگتن نشسته انداما کلیسای جنگ درقندهار فعال است. صدای خطبه ای که از کلیسا به گوش می رسد کمی آشناست.  یک تغییر دیگر در استراتژی، نیروی دیگر، یک پا فشاری دیگر که اکنون زمان واقعی برای ختم کار است. اما موعظه گران می فرمایند که آن ها درین دوره با قوانین جدید، برنامه تازه، قدرت آتش و امید تازه مجهز شده اند.
کیوین بارون نویسنده بخش نامه نظامی در ابتداء پرسیده است که در شرایط کنونی افغانستان اکنون چه چیزی متفاوت رونما شده است؟ قوانین تازه، طرح جدید، قدرت ضربتی جدید یا امید جدید؟