-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۳, پنجشنبه

کنسولگری روسیه و پایگاه نظامی چین در ایالت پشتونخوا؟

 
کمیته همکاری های نظامی بین روسیه و پاکستان کار خود را در آنسوی مرز در خاک پاکستان شروع کرده است.
 

 
روزنامه دیلی تایمز نوشته است که روسیه ثابت کرده است که کسی نمی تواند او را احمق فرض کند. روسیه و امریکا در آینده پیش رو دو باره به سوی جنگ سرد جلو می روند و به نظر می رسد که پاکستان این وضعیت را به نفع خود می داند.
چنین چیزی محقق شده و ما این را دقیق تر درک می کنیم.
روسیه از سایه برون شده و آماده اجرای یک نقش فعال درین منطقه است. قرار گزارش روسیه درهفته جاری در مناطق نزدیک به مرز افغانستان یک اداره با اعتبار کنسولی در خیبر پشتونخوا تاسیس کرده است.
 
همچنان روسیه و پاکستان در باره ایجاد کمیته همکاری های نظامی علیه تهدید های منطقه ای موافقه کرده اند. درهمین حال پلان چینایی ها در مورد استقرار یک پایگاه نظامی در افغانستان و منطقه پشتون خوا آشکار شده است.
 
نشریه دیلی تایمز می افزاید که اکنون بازی بزرگ دو باره به شکل جالبی آغاز شده است. دریک طرف امریکا قرار دارد که مسکو تهران را به ارایه کمک های فعال به طالبان افغانستان متهم می کند و از سوی دیگر، روسیه مدعی است که واشنگتن در برابر تهدید داعش دست به اقدام جدی نمی زند.