-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۲۰, جمعه

ولگردان معتاد خیابان های انگلیس که از فرط درجازده گی و فاقه گی تشویق به جهاد شده بودند از سوی رزمنده کان کرد دستگیر شدند

مقام‌های آمریکایی می‌گویند شبه نظامیان کرد در سوریه می‌گویند دو بریتانیایی عضو داعش را بازداشت کرده‌اند که آخرین اعضای حلقه معروف شکنجه‌گران و جلادان این گروه بوده‌اند.
الکساندر کوتی و ال شافی الشیخ آخرین دو عضو بریتانیایی داعش بودند که در کنار دو نفر دیگر، هر چهار نفر اهل لندن، به علت لهجه بریتانیایی خود به "بیتل ها" شهرت یافته بودند.
مقام‌های آمریکایی می‌گویند این چهار نفر مسئول اعدام‌های بیرحمانه و گردن زدن ۲۷ نفر از اسرای داعش بوده‌اند.
مشهورترین عضو این گروه چهارنفره، محمد اموازی، که به جهادی جان شهرت یافته بود در سال ۲۰۱۵ و طی یک حمله هوایی در سوریه کشته شده بود.
تصاویر محمد اموازی با آن نقاب سیاه و چاقوی سلاخی که در برابر اسرای نارنجی‌پوش و رو به دوربین با لهجه لندنی تهدید می‌کرد، یکی از قوی‌ترین روش‌های پروپاگاندای داعش در ماه‌های نخست اعلام رسمی تشکیل سرزمین خلافت گونه‌ای در عراق و سوریه بود.