-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۷, دوشنبه

عراق پانزده زن ترک را به اعدام محکوم کرد


دادگاه کیفری مرکزی عراق، پانزده زن اهل ترکیه‌ را به جرم عضویت در داعش به اعدام و یک شهروند دیگر این کشور را به اتهام مشابه به حبس ابد محکوم کرد.
به گزارش یورونیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام عالی‌رتبه قضایی عراقی با تایید این خبر گفت که تمامی محکومان اتهام‌های خود را پذیرفته اند.
در ماه‌های گذشته و پس از شکست کامل نیروهای داعش در عراق، شمار زیادی از جنگجویان خارجی این سازمان بازداشت شده و در حال محاکمه اند. پیش از این محاکم کیفری عراق یک زن آلمانی و یک زن ترک را به اتهام مشابه به اعدام محکوم کرده بودند. دیده‌بان حقوق بشر احکام اعدام صادره علیه اعضای این گروه تروریستی را محکوم کرده است.

آنکارا هنوز رسما واکنشی به این خبر نشان نداده است. در ترکیه از سال ۱۹۸۴ تاکنون کسی اعدام نشده است. این کشور در سال ۲۰۰۲ مجازات اعدام را برای جرایم عادی و در سال ۲۰۰۵ برای کلیه جرایم، ملغی کرد. محققان شمار اعضای داعش در زندان‌های عراق را بالغ بر ۲۰هزار نفر تخمین می‌زنند.