-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۱۹, پنجشنبه

داعشی هایی که نه عرب اند، نه پاکستانی، خالص تاجیک اند/ مگرفرخنده را داعش کنده سوز کرد یا بچه های شهری؟

زنی که محاکمه صحرایی شد چنین می گوید:یک زن جوان افغان که چندی قبل ویدئوی از محاکمه صحرایی او در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شد، به بی‌بی‌سی گفته که در زمان محاکمه فکر نمی‌کرد که زنده بماند.

این خانم به خلیل نوری، خبرنگار بی‌بی‌سی گفته که ۱۷ سال دارد و چهار سال است که عروسی کرده است.

به گفته این زن جوان، او درس نخوانده، پدر ندارد و در روز محاکمه نیز در خانه مادرش بوده که توسط مامایش (دایی) به میدان محلی روستا برده شده و بعد بدون پرسش و پاسخی به قول او محاکمه صحرایی می‌شود. او درباره اتهامی که به او وارد شده، می‌گوید که شب هنگام با شوهرش صحبت کرده و فردای همان روز به محلی رفته که تلفن آنتن می‌داده است.

این زن جوان می‌گوید که این محل که تحت پوشش شبکه مخابراتی بوده، پیش خانه پسر جوانی بوده که او متهم به داشتن رابطه نا مشروع با آن است.

وی افزوده است که وقتی جلو خانه این جوان رسیده تلفنش خراب شده و از پسر جوان برای ترمیم آن کمک خواسته ‌است.
به گفته او، این زن جوان با پسر جوان در داخل حیاط خانه و درفضای باز بوده و هیج رابطه‌ای نادرست بین آنان وجود نداشته است.

این خانم می‌گوید که این حادثه سه ماه قبل رخ‌داده بود. به گفته او، اول خانواده خودش به او شک کرده و دو روز بعد مامایش به خانه مادرش که او نیز در آنجا بوده رفته و به بهانه‌ای او را با خود می‌برد به میدان روستا و بدون هیج سئوالی "مرا شروع کردند با چوب زدن و هیج کسی درباره رابطه‌اش با پسر از او تحقیق نکرده‌ است."

او می‌گوید زمانی که مرا محاکمه کردند، اهالی روستا همه جمع بودند.

این خانم جوان می‌گوید که شوهرش چهارماه است که به ایران سفر کرده و از زمان مسافرت او یک ماه می‌گذشت که او توسط مردان روستا محاکمه شده است.

او هنوز فرزندی ندارد و می‌گوید که شوهرش وقتی از موضوع مطلع شده با او ابراز همدردی کرده ‌است.

به گفته او، ازدواجش به رضایت خودش بوده و اکنون نیز از نظر روحی و جسمی در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

او می‌گوید که خواستار اجرا قانون و تامین عدالت است.