-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۲۰, جمعه

یا بلخ یا کابل؛ تصور سومی اگر درمیان باشد صرفن تصور است

 
 
والی بلخ ابتکارتازه ای در دست گرفته است. هم با ارقام وآمار رسمی و تایید شده ادعا های خود را تقویت می کند و هم انتشار اعلامیه های خود به زبان انگلیسی را نیز آغاز کرده است.
 

 
استاد عطا محمد نور درمحضر نماینده گان مردم کاپیسا گفت:

سفره های مردم بجای رنگین شدن، جمع شد و فقر مانند جنگ فراگیر شد؛ هر سال 200 هزار جوان جویای کار خانه نشین می شوند و سرمایه گذاری های خارجی شخصی که در سال 2009، 81 میلیون دالر بود امروز به صفر رسیده است؛ کجای این وضع به برنامه و وعده های آنان می ماند.

مقام ولایت بلخ با بیان اینکه حکومت خودش طالب می سازد گفت: اینها در هر کجا خودشان طالب ساختند و حتی طالب هایی از جانب ارگان های کشفی و امنیتی ساخته شده است، پولی که برای تامین امنیت شما قرار بود مصرف شود به این دسته از طالبان داده شده است؛ داعش که برای آنها جای خودش را دارد.

نور بیان کرد: بارها گفته ام که این ها داعش را به افغانستان آورده اند و منکر آن شدند البته که اگر ادعا هم می کنند آن ها نیاورده اند از بی کفایتی و ناکارامدی شان است که داعش به کشور رسیده است؛ از ننگرهار تا بند آغور غزنی، از غزنی تا لوگر، از هلمند تا مناطق مختلف ارزگان و فراه، از دره های خوستک بدخشان تا تپه های فاریاب و کوه های بادغیس، از دره های قوش تپه تا درزاب جوزجان را داعش فراگرفته است و حضور آنان فراتر از آنچه تصور می کنید است.

وی اضافه کرد: داعشی های چینایی، چچنی، تاجیک، ازبکی، قرقز،قزاق، ترکمن و حتی الجزایری و فرانسوی و آنانی که در خاورمیانه جنگیدند اگر شما در آوردن شان شریک نیستید چطور آمدند و چرا ناامنی سراسری شده است!

والی بلخ به 121 میلیارد دالر کمک کشورهای خارجی به افغانستان اشاره کرد و گفت: 60 درصد این مقدار کلان در بخش قوای مسلح، کشفی و امنیتی مصرف شده است، این پول چه شده و کجا رفته است که هر روز پدران پاره های گوشت های فرزندان شان را از روی زمین داخل دامن شان جمع می کنند.

نور یادآور شد صرف سالانه 4 میلیارد دالر برای کشور کوچکی که 350 هزار نیرو دارد پول بسیار کلانی است، واضح است که جوانان را به کشتارگاه می برید و حق آنان را دزدی می کنید و دلتان هم نمی سوزد که حداقل آنان زنده بمانند. پلان چهارساله امنیتی که داکترین نظامی تان ساخته بودند چه شد و چطور استراتژی ای است که هر روز جنازه نیروهای امنیتی به درب خانه هایشان فرستاده می شود.

رییس اجرایی جمعیت دراین خصوص افزود: مشکل این است که در راس سربازان دلیر و جنرالان جنگ دیده و باغیرت ما، انسان های باکفایت نیستند و حتی افراد با شرافت را به بهانه تقاعد بیرون می کنید وگرنه چه عقل سالمی قبول می کند که کسی که حتی ابروهایش هم سفید شده، تقاعد جنرال عتیق الله خان بریالی جوان را اعلام کند و وی را خانه نشین کند.

وی ادامه داد: افراد کارکن و با وجدان را به بهانه تقاعد از کار بیرون می کنید و کاکای 85 ساله اش را سفیر روسیه تعیین می کنید، والی های توانا را برکنار و والی 75 ساله را به ولایت ها می فرستید؛ کدام این کارها درست است؟

نور درخصوص تقاعد جنرالان با تجربه اظهار کرد: برنامه تقاعد تصفیه کامل مسلمان ها و مجاهدین و افسران کادری وطن دوست است و حکومت به بهانه جوان سازی می خواهد کل وطن فروشان را یکجا جمع کند و اهداف بسیار خرابی دارند.

والی بلخ گفت: ملت هوشیار باشد که اگر درک درست از وضعیت نداشتم برای خود دردسر نمی خریدیم و به صدمعامله می توانستم چوکی ها بدست بیاورم و نگه داشتن چوکی بلخ که کاری نداشت اما هیچوقت نخواستم خواست مردم را در برابر امتیاز و پول به عوض بگیرم یا در برابر زور سر خم کنم.

رییس اجرایی جمعیت اسلامی بدون نامی از رییس جمهور گفت: هیچ دایه ای مهربانتر از مادر و هیچ کاسه ای داغ تر از آش نیست و هچگاه پرتاب شده ها به افغانستان دلشان برای وطن نمی سوزد و اینها فقط کیسه هایشان را پر می کنند و اگر توانستند کشور را لاییک و بی دین می کنند و ارزش ها را پایمال می کنند.

وی به حذف فیزیکی و کنار گذاشته شدن افراد شایسته از مقام ها اشاره کرد و گفت: آیا حوصله بس نیست و که عده ای هر روز برای اینکه تخت و بخت شان برقرار باشد جوانان را قربانی می کنند فکر می کنم وقت حساب فرارسیده است چراکه اگر خاموش بمانیم باید برای همیشه خاموش باشیم اما اگر ایستادیم تاریخ می سازیم و حق مان را از دهان شیر بیرون کشیده ایم. حق گرفتنی است و باید آن را گرفت.

نور با اشاره به قربانیان روز شمار امنیتی اظهار کرد: خون افرادیکه برای این کشور ریخته شده است اگر جوی آمون راه نیاندازد دریای آمون را سرخ می کند اما باز هم این این افراد صاحب حق نیستند و یک عده مفت خوری که با جیره غرب بزرگ شده اند بر آنها ادعای مالکیت و فرمانروایی می کنند.