-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۱۴, شنبه

خبری غیر رسمی در مورد تبعید رحمت الله نبیل به امریکا

رئیس پیشین امنیت ملی مانند معاون اول رییس جمهور اجازه بازگشت به افغانستان را ندارد.


به نقل از روزنامه افغانستان تایمز، حکومت وحدت ملی از بازگشت رییس پیشین امنیت ملی که در آمریکا بسر می برد، جلوگیری کرده است.

افغانستان تایمز افزوده است که رحمت‌الله نبیل در حال حاضر در امریکا است و احتمالا مانند جنرال دوستم معاون اول رییس جمهور اجازه بازگشت به افغانستان را ندارد.

رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی و رهبر حزب محور مردم افغانستان که به جمع احزاب اپوزیسیون دولت پیوسته بود، پیش از سفرش به امریکا از انجام سفرهای خارجی ممنوع شده بود، اما پس از فشارهای سیاسی احزاب اپوزیسیون، دولت افغانستان ممنوعیت سفرهای خارجی رحمت الله نبیل را برداشته بود.

گفتنی است که شایعاتی نیز درخصوص درخواست پناهندگی سیاسی رییس پیشین امنیت ملی در آمریکا نیز وجود دارد.

این موضوع هنوز از سوی منابع رسمی تایید نشده اما نبیل پیش از این اعلام کرده بود که از سوی ریاست امنیت ملی افغانستان تهدید شده است تا فعالیت‌های حزب محور مردم افغانستان را محدود کند.

گفتنی است که چندی پیش رییس پیشین امنیت ملی از چگونگی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری گذشته و ماشین های چاپ رای های تقلبی پرده برداشته بود.