-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۱۶, چهارشنبه

رهبرحزب اسلامی: معدن لیتیوم افغانستان معادل همه نفت عربستان است


اشاره: علاوه بر برش خبر، متوجه می شوید که یک نفرتازه آمده از نام حزب اسلامی، انتحاری و زهر پاشی قومی را تبلیغ می کند؛ رهبر دیگر حزب اسلامی از سرمایه های استراتیژیک مملکت صحبت می کند!


عبدالهادی ارغندیوال اقتصاد دان و رهبر حزب اسلامی در یک نشست خبری درکابل با اشاره به گزارش نیویورک تایمز در رابطه به حجم و ظرفیت منابع معدنی افغانستان گفت: گزارش نیویورک تایمز افغانستان را یک کشور غنی فقیر خوانده که تنها معدن لتیوم آن معادل همه نفت عربستان سعودی است.

وی افزود: در زمانی که جهان به طرف برقی شدن می رود، لتیوم مهم ترین فلزی است که می تواند یک کشور را از زمین بلند کند و ارزش آن به مراتب بیشتر از نفت است چراکه نفت در بسیاری از کشورها یافت می شود اما لتیوم صرفا در 5 کشور جهان است که یکی از 5 کشور افغانستان است.


ارغندیوال گفت: لتیوم سبکترین فلز در میان فلزات است که در تلفن، کامپیوتر، سرد نگه داشتن کوره های اتمی بخاطر داشتن نقطه قلیان منفی 39 درجه و غیره کاربرد دارد و در واقع هر چیزی که قابلیت شارژ دوباره داشته باشد لتیوم است.

این آگاه اقتصادی، با بیان این که در گزارش رسانه های غربی از منابع دیگر افغانستان نیز صحبت می شود گفت: ما کوه هایی داریم که در زیر آن ها بنا بر عدالت الهی زر نهفته است و با اهمیت ترین مواد جهان محسوب می شود.


وی اضافه کرد: اگر از این امکانات استفاده شود، افغانستان به زودترین فرصت در زمره مترقی ترین کشورهای جهان از نگاه امکانات قرار می گیرد، اینکه دیگران منابع ما را تبلیغ می کنند برای این است که به مردم خود القا کنند حضور آن ها در افغانستان با پول آن ها نیست و در این کشور غنی امکان سرمایه گذاری های بزرگ وجود دارد.