-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۱۸, جمعه

معنای انتخابات اکنون معادل است به ظهور چند امرخیل دیگر و دیگر هیچ!

دکترغنی درین توهم سر فرو برده که به مردم اعلام کنی که انتخابات برگزار می شود، برای شان بسنده است و هرگاه موعد مقرر رسید، اوضاع را یک پیچ دیگر می دهیم و قدرت را با تنی چند از خود فروخته های این طرفی و آن طرفی بین خود تقسیم می کنیم و تمام. حقیقت این است که فرهنگ نو پای انتخابات را کشتند.

این درحالی است که عموم مردم باور خود نسبت به هر نوع انتخابات را از دست داده اند. انتخابات از نظر آنان ظهور دو باره چند امرخیل و دیگر هیچ! روسیه و ایران صد درصد این بار در مهندسی حکومت دخالت می کنند. نوع بازی هم تغییر کرده است و مقاومت ضد انحصار و طالب گرایی نیز در هم شکستنی نیست.
 درهمین حال، یوسف رشید، رییس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان، در برنامه «نگرش» معتقد است، امسال هم انتخابات برگزار نمی شود و افزود: ما در واقع برای امسال هیچ امیدواری به برگزاری انتخابات نداریم چرا که هنوز حتی حوزه های انتخاباتی هم مشخص نشده است. هنوز نمی دانیم حوزه های انتخاباتی چی است؟ آیا ولایت است، ولسوالی است، یا قسمت های کوچکی است که ولایت به آن تقسیم می شود. هیچ چیز مشخص نیست.