-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۱۱, شنبه

فتوای جدید؛ نکتایی حرام است!

بن سلمان سر بوجی را ایلا کرده، خامنه ای خیل تۀ بوجی را محکم کرده اند! ملای افغانی درین معرکه، نه سرش معلوم است، نه ته اش.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ از آنچه که در کتب تاریخی و مذهبی نوشته شده است، بر می‌آید که در حقیقت کروات ( نکتایی) همان صلیب است که اینک به عنوان یکی از ارکان پوشش رسمی برای مردان به حساب می‌آید؛ اگر مسلمان‌ها از تاریخچه استفاده از آن آگاهی یابند، و به تاریخچه کهن سرزمین و مذهب اسلامی خود نگاه کنند، هرگز از آن استفاده نخواهند کرد.کروات

سئوال: پوشیدن کروات چه حکمی دارد؟

جواب خامنه ای: به‌طور کلی پوشیدن کروات و دیگر لباس‌هایی که پوشش و لباس غیر مسلمانان محسوب می شوند به‌ طوری که پوشیدن آن‌ها منجر به ترویج فرهنگ منحطّ غربی شود جایز نیست.

آیت‌الله مکارم شیرازی: بهتر است از کراوات استفاده نشود و اگر جنبه اشاعه فرهنگ کفار را داشته باشد، اشکال دارد. استفاده از کراوات اگر مستلزم مفسده باشد، حرام است.