-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۲۸, دوشنبه

بن ‌سلمان مادرش را حبس خانگی کرده است


شبکه آمریکایی NBC با استناد به مقامات آمریکایی اعلام کرد، ولیعهد عربستان مادرش را به دلیل مخالفتش با سودای زودهنگام پسرش برای نشستن بر مسند قدرت حبس خانگی کرده است؛ خبری که سفارت عربستان در واشنگتن آن را تکذیب کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، ۱۴ تن از مسؤولان آمریکایی به شبکه تلویزیونی NBC گزارش دادند، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از بیش از دو سال پیش "فهدة بنت فلاح آل حثلین، مادرش را در کاخ پادشاهی حبس خانگی کرده، مانع از دیدار او با همسرش سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور شده و او را از انظار عمومی پنهان کرده است.
در این گزارش ادعا شده سلمان بن عبدالعزیز از این امر بی اطلاع است.
این مسؤولان گفتند، چنین اقدامات مغایر با اصول در راستای تلاش بن سلمان برای به دست آوردن مسند قدرت و مخالفت با مادرش به خاطر بلندپروازی های زودهنگامش است.
مسؤولان آمریکایی افزودند، ارزیابی اطلاعاتی این کشور از اقدامات بن سلمان علیه مادرش نشان می دهد که وی آماده است تا هرگونه مانع در برابر جاه طلبی هایش را از میان بردارد.
این در حالی است که سخنگوی سفارت عربستان در واشنگتن صحت گزارش مذکور این شبکه آمریکایی را تکذیب کرد و گفت، این اخبار کاملا نادرست است.