-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۱۹, شنبه

"غلط کردم نامه" رهبر معظم کره شمالی به ترامپ

فاکس نیوز بامداد جمعه به نقل از یک منبع دیپلماتیک خارجی اعلام کرد: هیات کره جنوبی، نامه «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی را به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تحویل داده است.

سخنگوی کاخ سفید با صدور یک بیانیه، برنامه‌ریزی برای دیدار رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری آمریکا را تایید و اعلام کرد که زمان و مکان این دیدار .متعاقبا مشخص خواهد شد

به گزارش ایرنا به نقل از رادیو عمومی ملی آمریکا، این بیانیه پس از آن منتشر شد که رئیس دفتر امنیت ملی کره جنوبی در جمع خبرنگاران در بیرون از محوطه کاخ سفید حاضر شد و خبر از درخواست رهبر کره شمالی برای دیدار با رئیس جمهوری آمریکا داد.

این مقام کره جنوبی گفت که «اون» مشتاق بوده «در اسرع وقت» با ترامپ دیدار کند و این درخواست مورد موافقت رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفته است.

وی افزود که «کیم جونگ اون» با بیان اینکه «متعهد» به خلع سلاح اتمی است، وعده داده که آزمایش های هسته ای و موشکی را به طور کامل متوقف کند.