-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۶, دوشنبه

جان بس: جنگ به سرحدات ایران کشانیده می شود

نخستین هشدار مستقیم شیخ السفرای کابل به حکومت ایران/ بازار طالب پروری داغتر خواهد شد. درپی اظهارات صریح جنرال نیکلسون فرمانده عمومی نیروهای امریکایی درافغانستان در مورد تدارکات جنگ ابزار از سوی روسیه به طالبان، سفیر امریکا درکابل حدیث پشتیبانی ایران از طالبان را بر زبان آورد. جان بس، افاده داد که سپاه پاسداران به گروه طالبان در افغانستان پشتیبانی لجستیکی فراهم می‌کند.

وی گفت که نشانه‌های دیده می‌شود که دولت ایران در سطوح مختلف از طالبان در افغانستان حمایت می‌کند و هشدار داد این جنگ می‌تواند مرزهای شرقی ایران را ناامن بسازد. آقای بس گفت: مرزهای شرقی ایران را ناامن بسازد.
وی افزود: برای ما مشکل است بدانیم چرا ایران دامن زدن به جنگ در افغانستان را به سود خود می‌بیند.

به نظر می رسد که بازار طالب بیش ازین داغتر خواهد شد. نباید چنین پرسشی در ذهن جان دبس متبادر شده باشد؛ زیرا ایرانی ها نا گفته پوره مطلع اند که جنگ ( سخت دیرهنگام) به سوی ایران پلان شده است. در مغز جان دبس باید این سوال حک شده باشد که: آیا روسیه و ایران، دهه جهاد مجاهدین علیه شوروی را به دهه جهاد امارت اسلامی علیه امریکا برنامه ریزی کرده اند؟ تاوان از دست دادن پاکستان بسیار سنگین بود.