-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۲۹, سه‌شنبه

مشاورامنیت ملی هند روانه کاخ سفید شد


اوضاع افغانستان و پاکستان بخشی از مذاکرات وی با رهبران امریکا است
در پی سفرهای مقامات پاکستان به کابل و واشنگتن به هدف بحث روی حل منازعه افغانستان، اجیت دووال مشاور امنیت ملی دولت هند نیز شام گذشته برای یک سفر دو روزه به واشنگتن پرواز کرده است.

منبع هندی دیفینس اویشن پست سفر اجیت دووال به واشنگتن را بسیار با اهمیت خوانده و گفته است که وی با مک ماستر مشاور امنیت ملی ترمپ، دایرکتر جدید سی آی اس و وزیر خارجه تازه منتصب شده- مایک پمپئو مذاکراتی انجام خواهد داد. دووال با مقامات کاخ سفید در باره اوضاع جاری در آسیا به خصوص در مورد افغانستان- پاکستان، سریلانکا، مالدیو و چین مذاکره خواهد کرد.
به گفته دپلومات های هند و امریکایی که از جزئیات مسایل مطلع اند، دووال مسایلی را که در سفراخیر وزیرخارجه و دفاع  هند اخیر با مقامات امریکایی در گفت وگو های دو ساعته انجام گرفته بود، دنبال خواهد کرد. همکاری های دفاعی بین هند وامریکا مساله اصلی مذاکره آنان بوده است.