-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۵, یکشنبه

ترامپ عملا کابینه جنگی تشکیل داده است؟

دونالد ترامپ دو چهره‌ای که موضع شدیدا ضد جمهوری اسلامی دارند را به خدمت گرفت. آیا به خدمت گرفتن این چهره‌ها به معنای چرخش بنیادین ترامپ و تیم و دولت او در ارتباط با برجام و حکومت ایران است؟

در این رابطه یک کارشناس بین‌الملل و استاد دانشگاه گوتینگن آلمان به یورونیوز گفته است: با انتصاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی و مایک پمپئو به عنوان وزیر امور خارجه و آغاز به کار آنها در ماه آوریل، رئیس جمهوری آمریکا در واقع کابینه جنگی تشکیل داده است. این کابینه به اندازه کافی وقت برای عمل دارد زیرا در طول سه سال باقی مانده از ریاست جمهوری ترامپ همراه او خواهد بود.
وی افزود: با توجه به اخباری که درباره آمادگی رهبران آمریکا و کره شمالی برای دیداری نزدیک منتشر می‌شود، اگر دستگاه ترامپ با کره شمالی کنار بیاید، از این پس تمام تمرکز آمریکا بر حکومت ایران خواهد بود.
وی گفت: قضیه خارج شدن از برجام این بار بسیار جدی است. ترامپ گفته بود که یا باید برجام بر وفق نظر ایشان بازنگری و تغییر یابد یا آن را کنار خواهد گذاشت. من عزم دستگاه ترامپ در برخورد با حکومت ایران را جدی می‌دانم.
علاءالدین بروجردی ، رییس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییرات کلیدی در تصمیم‌گیریها در حوزه سیاست خارجی آمریکا، گفت که آمریکایی‌ها بنا دارند سیاست‌های تندتری را نسبت به جمهوری اسلامی اتخاذ کنند و ما باید در مقابل نگاه به شرق به ویژه چین و روسیه را تقویت کنیم.