-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۲, پنجشنبه

دبیرکل سازمان: هیچ چیز مهم تر از روح نوروز نیست

 

آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان، با انتشار پیامی، فرا رسیدن نوروز را تبریک گفت. بخشی ازپیام را ملاحظه فرمائید:
 

لازم است خوشحالی فراوان خود را به مناسبت فرا رسیدن این جشن باشکوه ابراز دارم. فکر می‌کنم همگی بر این موضوع اذعان داریم که هیچ چیز در دنیای ما مهمتر از روح نوروز نیست. با مشاهده همه درگیری‌ها و مناقشات در سراسر جهان، با مشاهده رنج و آلام آوارگان و پناهجویان، با مشاهده بیگانه‌هراسی و نژادپرستی در بسیاری از بخش‌های جهان، روشن است که همگی ما به روح نوروز نیاز وافر داریم و جهان برای برقراری صلح و آرامش، برای گسترش عدالت و برای درک و تفاهم بیشتر و برای اینکه از ظرفیت رعایت احترام دوجانبه و ظرفیت گردآوردن جمعیت جهان زیر چتر ناب‌ترین و خالص‌ترین ارزش‌ها بهره‌مند شود به روح نوروز نیاز دارد.
 
من از سفیران بسیاری از کشور‌های جهان که ما را به منظور جشن گرفتن نوروز اینجا گرد هم آورده‌اند تشکر می‌کنم و بسیار خوشوقتم که به همه شما بگویم نوروز مبارک.برای بیش از 300 میلیون نفر در جهان، نوروز به معنای سراغازی نو و تازه است. آغاز سال نو، آغاز بهار و نو شدن طبیعت. نوروز جوامع مختلف جهان را فراتر از مرز‌ها با هم متحد و یک پارچه ساخته است. نوروز موجب پیشبرد صلح و همبستگی میان خانواده‌ها و میان نسل‌ها می‌شود. نوروز موجب ترویج آشتی و حسن همجواری می‌شود.ارزش‌های نوروز همان ارزش‌هایی است که ما همگی در کنار هم در سازمان ملل، هر روز و هر کجا ترویج می‌کنیم.