-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ اسفند ۲۸, دوشنبه

يک مهاجر افغان درفرانسه از عقب چاقو خورد


یک جوان 25 ساله افغان، روز شنبه در اثر جراحت چاقو در شهر بندری کاله کشته شد.

به گزارش خبرگزاری صنا، مقامات امنیتی فرانسه گفته اند که این جوان ناوقت روز شنبه، نزدیک یک شفاخانه از پشت مورد حمله قرار گرفت. این شفاخانه از اوایل ماه روان میلادی، از سوی حکومت برای مهاجران غذا می دهد. در کنار این شفاخانه نیز، سازمان های امدادی برای پناهجویان افغان لباس توزیع می کنند.
انگیزه این حمله تاکنون مشخص نیست.

به گفته پولیس فرانسه، در حال حاضر بین 300 تا 350 پناهجو از کشورهای مختلف در کاله حضور دارند. این پناهجویان قصد دارند تا با مخفی شدن در موترهای باربری خود را از طریق "تونل اروپا" به بریتانیا برسانند.

از اوایل ماه فبروری سال روان تاکنون، در نتیجه درگیری بین پناهجویان افریقایی و پناهجویان افغان در شهر کاله، 18 تن زخمی شده اند.
تا ماه نوامبر سال 2016، حدود 10 هزار پناهجو در این شهر حضور داشتند اما حکومت فرانسه تصمیم گرفت تا محل زندگی آنها را پاکسازی کند و این پناهجویان را به نقاط دیگر کشور منتقل نماید.