-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اردیبهشت ۵, چهارشنبه

دیوار کشی ترکیه به روی مهاجران افغان به طور 144 کیلومتر


 به نقل از تلویزیون ان تی وی ،سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در خصوص تدابیر جدی دولت ترکیه برای جلوگیری از ورود اتباع افغانستان به خاک ترکیه گفت: برای جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع افغانی در مرزهای آگری و ایغدیر دیوار می کشیم.

تا آخر این هفته 10 هزار افغان به کشورشان بازگردانده می شوند. برای جلوگیری از ورود اتباع افغانی به خاک ترکیه به خصوص از خط آگری و ایغدیر به طول 144 کیلومتر دیوارکشی صورت گرفته است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: دیوارکشی در منطقه ایغدیر به اتمام رسیده است. یک منطقه 4 — 5 کیلومتری باقی مانده است که آن هم در مقابل پاسگاه مرزی ما قرار دارد. دیوارکشی در آگری را هم تا ماه ژوئن به پایان می رسانیم. این دیوارکشی هم برای مقابله با تروریست ها است و هم پناهندگی غیرقانونی، زیرا در ایران 2 میلیون افغانی حضور دارند. بخش عمده ای از آن ها تمایل و اراده جدی برای آمدن به ترکیه از خود نشان می دهند.