-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اردیبهشت ۶, پنجشنبه

اعلامیه مشترک روسیه و چین

شبکه ۲۴ تلویزیون روسیه این اعلامیه را پخش کرد:" دست در دست، شانه به شانه، دو کشور چین و روسیه از حفظ صلح جهانی دفاع می کنند. علاوه بر آن کشور های جهان باید برای جلوگیری از نقض آشکار حقوق بین الملل با یکدیگر همکاری کنند.

موشک باران و تحریکات علنی ایالات متحده آمریکا با صحنه سازی، به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی توسط ارتش سوریه، نقض آشکار حقوق مردم سوریه بود. هنوز کارشناسان و بازرسان سازمان ملل متحد جهت بررسی چگونگی بکار بردن سلاح های شیمیایی به مرزهای سوریه نرسیده بودند که آمریکا، انگلستان و فرانسه مواضعی را در سوریه مورد حمله موشکی قرار دادند. علاوه بر این خطر تکرار حملات نظامی ایالات متحده و نیروهای ائتلاف به جمهوری عربی سوریه همچنان به قوت خود باقی است. رویداد های سوریه باید در چارچوب قوانین جهانی حل و فصل گردد. جمهوری خلق چین مانند روسیه تجاوز نظامی آمریکا و متحدین این کشور به سوریه را بشدت منفی ارزیابی می کند. دو کشور بر این نظر هستند که هر گونه عملیات نظامی برای حل مسائل جهانی مردود است و غیر قابل قبول می باشد. اقدامات نظامی در ارتباط با حقوق بین الملل است و باید از تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد بگذرد. روسیه و چین قاطعانه بر این نظر هستند تا از حقوق بین الملل دفاع کنند.

جمهوری خلق چین و روسیه یک عامل کلیدی برای صلح جهانی هستند. در عین حال دو کشور تلاش خواهند کرد تا عقب نشینی یک جانبه ایالات متحده آمریکا از معاهده "برجام" را خنثی کنند".