-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۱۴, سه‌شنبه

بمباران درمجلس داوطلبی انتحاری های جوان

 
یک جنگنده دولت تجمعی در یک مدرسه دینی در دشت ارچی را هدف گرفتند.
دولت می گوید حداقل ۲۵ اسلامگرا در این حمله کشته یا زخمی شدند اما پزشکی در بیمارستان دولتی قندوز به بی بی سی گفت که بیش از ۵۰ نفر با جراحات شدید به بیمارستان منتقل شدند.
این نخستین ضربه بر اجتماع طالبان درکندز است که همیشه بدون ترس از واکنش نیروهای دولت برگزار می شد. این حمله بیانگر تغییر رفتار امریکا نسبت به گروه طالبان است. بمباران طالبان بدون شک با مخالفت حامد کرزی، گروه گذشته گرایان در ارگ و همچنان موجب تاسف و اندوه گلاب منگل خواهد شد. اما اهمیتی ندارد به نظر می رسد که این آغاز یک دور دیگر سرکوب طالبان است که اکنون به اضافه پاکستان از سوی روسیه حمایت می شوند.
پلیس محلی به خبرگزاری رویترز گفت که یک نماینده شورای رهبری طالبان در کویته پاکستان در حال بازدید از ناحیه بود.
او گفت از کشته یا زخمی شدن غیرنظامیان خبر دارد اما نمی تواند جزییاتی ارائه کند.
 
محمد اسحاق شاهد عینی به خبرگزاری فرانسه گفت: "وقتی هواپیماها در حدود ساعت ۱۲:۰۰ آمدند بعضی از بچه ها فریاد زدند 'می خواهند بمب بیاندازند' اما بزرگترها گفتند 'آرام شوید، اتفاقی نخواهد افتاد.' اما بعد ناگهان بمبی به مسجد خورد."
او گفت طلاب، غیرنظامیان و جنگجویان طالبان در داخل ساختمان بودند و در یک مراسم فارغ التحصیلی در جریان بود.
ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان به محفوظ زبیدی خبرنگار بی‌بی‌سی گفت که این حمله هوایی به یک مدرسه دینی در منطقه بازار تفتانی ولایت قندوز انجام شد.
او افزود که هدف این بمباران، دارالعلوم هاشمیه بوده و مدعی شد که در این حمله "حدود ۱۵۰ غیرنظامی کشته و زخمی شدند".