-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۱۴, سه‌شنبه

درحالت کیش ومات، این آقا چی می گوید؟

آنانی که از غرب می ترسند از معرفت حضرت زینب بی بهره اند!


 
امام جمعه تهران: برخی مسئولان از غرب و قدرت‌ های بزرگ می‌ترسند؛ یکی بعد از دیگری به دنبال توافق با دشمنان هستند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌ کاظم صدیقی در مراسم شب شهادت حضرت زینب در قم گفت: این مسئولانی که از غرب و قدرت‌های بزرگ می‌ترسند و یکی بعد از دیگری به دنبال توافق با دشمنان هستند اگر یک قطره از معرفت حضرت زینب سلام‌الله علیها را داشتند از مسیر خارج نمی‌شدند و همانند حضرت زینب سلام‌الله علیها با دست بسته خود را پیروز میدان جنگ می‌دانستند.
در وضعیت آچمز ( حالت کشت ومات در شطرنج) قرار داریم
اظهارات مقامات اروپایی طی یک ماه گذشته نشان دهنده این است که آنها سیاست‌های جدیدی در قبال حکومت ایران و ایالات متحده آمریکا اتخاذ کرده‌اند که می‌تواند به نوعی شرایط را برای تهران دست‌خوش تغییرات بسیاری کند.
در همین خصوص علی خرم دیپلمات سابق در گفت‌وگو با فرارو عنوان کرد: ما می‌دانستیم که ترامپ در تلاش است که اروپایی‌ها را با خود همراه کند و با تمام توان و اختیاراتش برای رسیدن به این هدف در تلاش است، اما ما هیچ گام مثبت و رو به جلویی برنداشتیم و نه تنها در جایمان ایستادیم بلکه در برخی موارد هم شکست خوردیم و باعث شدیم اروپایی‌ها به سمت ترامپ بروند.
همچنین علی بیگدلی تحلیل گر مسائل بین‌الملل در خصوص تغییر رفتار اروپایی‌ها گفت: مسئله برجام و آنچه که آلمان و فرانسه از ما خواسته‌اند دو مقوله متفاوت است که نخستین بار وزیر امورخارجه آلمان آن را عنوان کرد و برای ایران سه شرط مشخص کرد. نخست مسئله حقوق بشر، دوم بازگشت نیرو‌های ایرانی به داخل مرز‌های کشور و سومین شرط هم مسئله آزمایشات موشکی بود. او در این اظهار نظر مشخصا هم اعلام کرد که این سه شرط با برجام مساوی است.
وی تصریح کرد: اجرای بخشی از این شروط کار سختی نیست. اما در مسئله بازگشت ایران به مرز‌های خود و خروج از سوریه، عراق و... شرایط بسیار متفاوت است و موانع بیشتری بر سر راه قرار دارد. بسیار سخت است که مقامات نظام موافقت کنند که به پشت مرزهایمان برگردیم و از این کشور‌ها خارج شویم. اما واقعیت این است که راهی جز این هم نداریم. زیرا ایران در شرایط آچمز قرار گرفته است و برای عبور از این وضعیت باید سه شرط اروپایی‌ها را عملی کند.