-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۳۱, جمعه

بحران اسلامی در دارالاسلام شیعهحجت‌الاسلام ‌جمشیدی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار با اعضای گروه علوم اسلامی انجمن اندیشه و قلم گفته است:
مردم مشکلات خود و خانواده و شغل و... را با روحانیت در میان نمی گذارند. این نقش کمرنگ شده است، ، انبیاء بین مردم زندگی می‌کردند و مردم آن‌ها را از جنس خود می‌دیدند.
الان ما آنقدر روحانی در قم داریم که می‌توانند یک قاره را اداره کنند. چه شده که سطح فرهنگی مردم قم در برخی مناطق قم پایین است و بعضی از بِزه‌ها در نسبت به نوع خود در برخی لایه‌های شهری بالاست؟
پژوهشی در قم انجام شده که نشان میدهد از 27 شاخص، در نزدیک به 8 عنوان قم به زیر رفته است. در شهری که روحانی هست، چرا این اتفاق افتاده است و بعضا گریبان‌گیر خود روحانیت هم شده است. دسته‌بندی‌های مختلفی در حوزه داریم که عده‌ای متهم به بی‌بصیرتی و عده‌ای متهم به سکوت می‌شوند. گاهی هم مسائل و اغراض مختلفی پشت ماجراست و نمی‌شود همه را به حساب انقلابی‌گری گذاشت.