-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۱۵, چهارشنبه

جهان در آستانه آخرین جنگ تاریخ بشریت؟!

 
یک ژنرال سابق روسیه هشدار داد، با بالا گرفتن مناقشه دیپلماتیک لندن و مسکو اکنون جهان در آستانه "آخرین جنگ تاریخ بشریت" قرار گرفته است.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل، این ژنرال روس به نام اوگنی بوژینسکی که 41 سال در ارتش روسیه خدمت کرده گفت: موج اخیر اخراج کردن دیپلمات‌ها از جانب آمریکا و اتحادیه اروپا بعد از حادثه مسموم شدن اسکریپال و دخترش وضعیتی به وجود آورده که "از جنگ سرد بدتر است".

بوژینسکی در توضیح این گفته‌اش تاکید کرد: این می‌تواند یک جنگ واقعی در پی داشته باشد. چیزی که از جنگ سرد بدتر است یک جنگ واقعی است و این جنگ آخرین جنگ در تاریخ بشریت خواهد بود.
بوژینسکی که در سال 2009 با درجه ژنرالی بازنشسته شده این اظهارات را در مصاحبه با شبکه رادیویی بی‌بی‌سی مطرح کرد. او در پاسخ به این سوال که آیا پرونده اسکریپال می‌تواند مستقیما منجر به جنگ بشود گفت: نه خود حادثه مسموم کردن سالزبری بلکه فشارها.