-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۲۶, یکشنبه

اسرائیل پایگاه فاطمیون افغان را بمباران کرد


اسرائیل و ایران در میدان جنگ سوریه، پوز به پوز شده اند.العربیه: گزارش‌ها حکایت از وقوع انفجارهایی بزرگ در پایگاه محل تجمع نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان همراهش از جمله  فاطمیون افغان در بلندی‌های عزان در جنوب استان حلب دارد.

دیدبان حقوق بشر سوریه وقوع انفجار «بزرگ» را شامگاه شنبه 14 اپریل تایید و تاکید کرد که منطقه محل انفجار، محل حضور نیروهای سپاه پاسداران، حزب‌الله لبنان، و نیروهای فاطمیون افغان است.

رامی عبدالحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه در مصاحبه با العربیه گفت که این انفجار، تلفات جانی هم داشته است.

در حالی که برخی از رسانه‌ها به نقل از منابع محلی، از پرواز جنگنده ناشناس بر فراز منطقه پیش از انفجار خبر داده‌اند، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که تا کنون نمی‌توان از عامل حادثه با اطمینان سخن گفت.

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران هم در حساب خود در شبکه اجتماعی توئیتر، وقوع انفجار در بلندی‌های عزان در جنوب استان حلب را تایید کرد.

روزنامه اسرائیلی جورزالیم پست در سایت خود نوشت که یک جنگنده اسرائیلی پایگاه محل حضور نیروهای ایرانی را بمباران کرده است.