-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۲۹, چهارشنبه

رسوائی صحنه سازی و فیلمبرداری شیمیائی در سوریه

 
رسانه های غربی ترجیح داده اند دیگر اخبار مربوط به حمله محور شرارت به سوریه و اخبار جعلی انبار سلاح های شیمیائی در این کشور را یا منتشر نکنند و یا در حداقل ممکن اشاره ای به آن کرده و بگذرند. در عوض، رسانه ها و مقامات روسیه دست بردار نیستند و هر روز اطلاعات تازه ای درباره جعلی بودن اخبار مربوط به وجود سلاح شیمیائی در سوریه که بهانه حمله نظامی به این کشور شد را منتشر می کنند.
در تازه ترین خبر که روز گذشته تلویزیون های روسیه پخش کردند خبرنگار امریکائی شبکه اول اخبار "نت ورک" بنام "پرسون شارپ" به سوریه رفته و در شهر "دوما" با مردم عادی در هرکجای شهر که مایل بوده صحبت کرده و حتی در جستجوی مجروحان باصطلاح شیمیائی به بیمارستان ها رفته است. او در گزارش مستقیم خود بعنوان نتیجه تلاش های خبری اش گفت: من هیچ گونه شواهدی مبنی بر استفاده از سلاح شیمایی در "دوما" و در بیمارستان ها ندیدم و مردم عادی نیز اخبار مربوط به چنین ماجرائی را جعلی و ساخته غربی ها می دانستند.
در بیمارستانی که پیش از حمله به سوریه فیلمی در آنجا از باصطلاح مجروحان شیمیائی تهیه شده بود به من گفتند که چند نفر با چند بچه ناگهان به همراه چند کودک و با دوربین فیلمبرداری وارد بیمارستان شدند و در گوشه ای از بیمارستان مواد رنگی روی سر و روی کودکانی که همراهشان آورده بودند ریختند و فیلم گرفتند و فورا بیمارستان را ترک کردند.