-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۱۶, پنجشنبه

طبیعت کور، لاتری دیگری به نام بحرین بیرون داد/ ای دریغ برای افغانستان ما!

جرئیات کشف بزرگترین ذخایر نفتی بحرین
بحرین یک میدان نفت شیست با ذخایری معادل ٨٠ میلیارد بشکه نفت کشف کرد.

به گزارش رادیو فرانسه، بحرین اعلام کرد که یک میدان نفت شیست کشف کرده که این کشور را به یکی از تولیدکنندگان مهم نفت در جهان تبدیل می‌کند. وزیر نفت بحرین، شیخ محمد بن خلیفه آل خلیفه، با اعلام این خبر ظرفیت این میدان نفتی را حدود ٨٠ میلیارد بشکه برآورد کرده است. وی همچنین گفته است که عملیات ارزیابی برای برآورد نفت قابل استفاده از این میدان نفتی جریان دارد.

ذخایر میدان جدید نفتی بحرین بسیار بزرگتر از میدان نفتی است که هم اکنون توسط این کشور مورد بهره برداری قرار می گیرد. میدان قدیمی نفتی بحرین که "بحرین فیلد" نام دارد در سال ۱٩٣٢ کشف شد و تنها دربرگیرندۀ چندصد میلیون بشکه نفت است. بحرین روزانه ۵۰ هزار بشکه نفت از این میدان استخراج می‌کند. بحرین همچنین روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت از میدان نفتی ابوصفا استخراج می کند که میان این کشور و عربستان سعودی مشترک است. ٨٠ درصد منابع مالی بحرین از طریق درآمدهای نفتی تأمین می‌شود.