-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ فروردین ۱۴, سه‌شنبه

جاوید کوهستانی: چهار نوع داعش از بندر کراچی به افغانستان رسیده است

دسته جات دیگر داعش درحال آمدن هستند.
جاوید «کوهستانی» در برنامه فراخبر در رابطه به انتقالات داعش به افغانستان گفت:

بخشی از جنگجوهایی که در سوریه و عراق بوده اند شامل چهار فاکتور هستند. یعنی اروپایی ها هستند، آفریقایی ها هستند، عرب ها و آسیای میانه ای ها هستند. این ها بیش از 2500 نفر که تعدادی ترک ها هم شامل آن هستند از طریق کشور عمان به امارات متحده عربی و از طریق بندر کراچی، بندر قاسم و مناطقی که اطراف بندر کراچی هست به نام عظیم آباد توسط قاچاقبران انسان و پل ارتباطی که با سعودی دارند، تجار و سازمان های اسلام گرا، این ها را از طریق وزیرستان جنوبی، ولسوالی شمالزایی وارد غزنی و زابل ساختند و به شمال افغانستان انتقال دادند.

کوهستانی ادامه داد: 

این جنگجویان نه تنها در آنجا انتقال یافتند. بلکه تعداد دیگری از آن جنگجویان را هم در شرق افغانستان انتقال دادند و یک تعدادی هم در حال آمدن هستند. من فکر می کنم اگر دولت افغانستان به طور جدی به این موضوع ها توجه نکند و مردم را حمایت نکند بعد از سوریه و عراق و پایان جنگ در آنجا تعداد زیادی از گروه های داعش که متواری هستند به کمک سازمان های استخباراتی کشورهای خلیج به جغرافیای افغانستان انتقال داده می شوند.

حالا می دانیم که بحث جنگ داعش به نورستان رسیده، به لغمان رسیده، در لوگر وجود دارد و این یک خطر بسیار کلان است. نهادهای اطلاعاتی ما، کشفی و استخباراتی ما هم در وزارت دفاع و داخله و امنیت ملی بسیار ناتوان و ضعیف هستند. یا بسیار تحت تاثیر دیدگاه خارجی ها هستند و به آنها ارج می گذارند و نمی خواهند واقعیت ها را هم با نظام و هم با مردم شریک بسازند.

کوهستانی، در خصوص منابع تمویل گروه های داعش می گوید: اخیرا در شبکه های اجتماعی یکی از قوماندان های شبکه آزادی سوریه که مربوط به جبهه کردها می شود گفته بود که ما چهار هزار داعشی را به پایگاه آمریکایی ها انتقال دادیم و زمینه سازی کردیم که این قرار داد بین شاهین و قوماندان جبهه آزادی کردستان و قوماندان های آمریکایی بسته شود. بنابراین آنها وقتی انتقال داده شدند کجا می روند؟ روس ها که در فضای سوریه و عراق هستند اطلاعات دوام دار داده اند که آمریکا داعش را حمایت می کند. این جنجال ها وجود دارد و گزارش ها نشان می دهد که داعش حافظ منافع آمریکا است. ساخته شده آمریکا و اسراییل و عربستان سعودی و کشورهای خلیجی است. تعدادی از آنها هم مزدوران بین المللی هستند. برای اینکه آنها از بین نروند و نابود نشوند باید پایگاه داشته باشند. این خانه امن برای آنها افغانستان است. چه شرق افغانستان، چه شمال افغانستان برای اهداف استراتژیک آمریکا است.