-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اردیبهشت ۱۱, سه‌شنبه

با افزایش حملات برکابل، از خروج امریکا خبرهایی می رسد

درحالی که ضربات انتحاری بر نقاط غیر نظامی در پایتخت افغانستان افزایش یافته است، روزنامه واشنگتن پست به نقل از راند پاول یک سناتور جمهوری خواه خبر داده است که دونالد ترامپ آماده است تا نیروهای امریکایی را از افغانستان خارج سازد. در خبر‌ از زبان راند پاول گفته شده است که ترمپ آماده است به جنگ افغانستان خاتمه دهد و مکررا به وی گفته است که ما از افغانستان خارج می شویم. راند پاول تاکید کرده است که اشتیاق و تمایل ترمپ بر حل معضل افغانستان است. 

اما جیمز ماتیس روز دوشنبه به روزنگاران گفت که نشانه هایی از خروج قوا از افغانستان دیده نمی شود. 

واشنگتن پست نگاشته است که در مکاتباتی که با ترمپ داشته در مورد تاریخ معین خروج نظامیان از افغانستان اشارتی نشده اما رییس جمهور امریکا از وی خواسته است که رو در رو با وزیر خارجه جدید مایک پمپو مذاکراتی انجام دهد و سپس درجهت جلب حمایت سناتوران ارشد در کمیته روابط خارجی کار خواهد شد. روزنامه می نویسد که حملات مرگبار روز دوشنبه درکابل که ۲۵ کشته برجای گذاشت ماموریت راند پاول را درین زمینه با پیچیده گی هایی رو به رو کرده است.
وزیر دفاع اظهار داشت که ما درافغانستان حضور داریم تا کاری انجام دهیم. ما درآن جا برای همیشه باقی نمی مانیم، اما ماموریت ما باید انجام شود. او گفت که با شماری از کشور ها در مورد افزایش نیروها در افغانستان صحبت می کنیم.