-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اردیبهشت ۲۳, یکشنبه

نفوذ اسرائیل درعمق حکومت ایران

یک روزنامه نگار اسرائیل کتابی در باره عملیات نفوذی و جاسوسی اسرائیل در جمهوری اسلامی منتشر کرده است. با وی مصاحبه ای تصویری انجام شده که تلویزیون بی بی سی نیز خوشبختانه آن را پخش کرده است. این روزنامه نگار اسرائیلی ضمن شرح رقابت ها و اختلافات درون سازمان موساد از یک طرف و موساد و رئیس دولت کنونی اسرائیل "نتانیاهو" از سوی دیگر، درباره ترور دانشمندان اتمی ایران و برخی ترورها و عملیات جاسوسی اسرائیل در جمهوری اسلامی تقریبا همان نکاتی را تائید می کند که تاکنون مقامات امنیتی جمهوری اسلامی بسیار کمرنگ و بصورت تبلیغاتی آن را مطرح کرده بودند. از جمله درباره نقش اسرائیل در ترور دانشمندان اتمی ایران.
 وقتی اسرائیل می تواند در عمق محرمانه ترین و مهم ترین فعالیت جمهوری اسلامی - اتمی و نظامی- نفوذ کند چگونه می توان تصور کرد که در کنار امام جمعه ها، مجلس، قوه قضائیه و بیت رهبری و دیگر نهادها نفوذ نکرده و لانه نکرده باشد؟ ارتشبد فردوست در خاطرات با صراحت می گوید که اسرائیل در زمان شاه نیز در ایران شبکه ای نفوذی داشت که هرگز اطلاعات آن را حتی به شاه هم نمی داد و به همین دلیل بعد از انقلاب 57 این شبکه دست نخورده باقی ماند زیرا سند و جای پائی از آن در جائی وجود نداشت.