-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اردیبهشت ۱۸, سه‌شنبه

روسیه: به ایران اسلحه هسته ای می دهیم!

پس از بیانه مشترک چین و روسیهکمتر از یک هفته مانده به تصمیم امریکا درباره لغو و یا اعلام تجدید نظر در "برجام" دو کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل، یعنی چین و روسیه مشترکا بر پایبندی همه طرف های امضا کننده برجام، از جمله امریکا تاکید کردند. همزمان با این تاکید مشترک، روسیه تهدیدی را مطرح کرد که مستقیما متوجه امریکا و کشورهای بزرگ اروپائی است. رئیس تسلیحات اتمی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که در صورت لغو برجام از سوی امریکا، روسیه هر آنچه را ایران به آن نیاز داشته باشد در اختیار این کشور خواهد گذاشت.

طبیعی است که این نیاز سیب زمینی و پیاز نیست، بلکه سوخت و ساز اتمی است، چرا که ایران نیز اعلام کرده که بلافاصله پس از لغو برجام غنی سازی را تا عالی ترین سطح آغاز خواهد کرد و این یعنی گام نهادن در راه تولید سلاح اتمی.

خبرگزاری اسپوتنیک، در همین ارتباط از قول مسئول تسلیحات اتمی روسیه در وزارت خارجه آن کشور نوشت: «اگر آمریکا تعهداتی را که در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تأیید شده است، نقض کند، این خود آمریکاست که از آن ضرر خواهد کرد!»