-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اردیبهشت ۲۲, شنبه

برنامه برای محاصره رژیم؛ نگرانی موسویان


خبرگزاری رویتر گزارش داد: وزیر خارحه آمریکا مذاکرات خود برای محاصره رژیم ایران را آغاز می‌کند.

این منبع به‌نقل از مقامهای آمریکایی خبر داد: وزیر خارجه آمریکا بعد از بازگشت از مذاکره با کره شمالی گفتگوهایش را برای قانع کردن هم‌پیمانان اروپایی و خاورمیانه‌ای و آسیایی شروع می‌کند تا فشار بر رژیم ایران را افزایش دهند. واشنگتن امیدوار است که رژیم ایران بعد از بازگرداندن تحریمها و اعمال تحریمهای شدیدتر به خواست آمریکا تن بدهد.

مسؤلین بلندپایه در وزارت‌ خارجه آمریکا گفتند گفتگوها در مورد گامهای آینده با سه کشور بزرگ اروپايی و نیز ژاپن، عراق و اسراییل در جریان است.

در همین حال به گزارش ایسنا، حسین موسویان دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی در یادداشتی در بولتن دانشمندان اتمی آمریکایی، نوشت: سخنرانی ترامپ در مورد اعلام خروج از برجام، در حقیقت یک اعلان آشکار در مورد سیاست «تغییر رژیم» در ایران بود. زیرا که او تصریح کرد، با تمام ظرفیت به تقابل آمریکا با (رژیم) ایران خواهد پردخت. مسیری که ترامپ در پیش گرفته، موجب تشدید خطرناک تخاصمات با (رژیم) ایران است، روندی که می‌تواند به جنگ ختم شود.