-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اردیبهشت ۲۴, دوشنبه

ضربۀ دوم در راه است

هشدارامریکا به اروپا: از برجام خارج شوید!خبرگزاری فرانسه امروز به نقل از مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا گزارش داد که وی با هدف رسیدن به توافقی جدید در باره برجام، روی همکاری های سخت و فشرده با کشورهای اروپایی حساب باز کرده است.

در همین حال مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید گفت: اروپایی‌ها سرانجام به این نتیجه می‌رسند که پیوستن به آمریکا (در خروج از برجام) به نفع آنها است

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ» مدعی شد که خروج از برجام به نفع کشور‌های اروپایی بوده و به زودی آنها نیز از توافق هسته‌ای ایران خارج می‌شوند.

مشاور امنیت ملی ترامپ در پاسخ به این سوال که در صورت خارج نشدن اروپایی‌ها از برجام آیا آمریکا آنها را تحریم می‌کند، گفت: بله، این یک احتمال است اما به عملکرد آنها بستگی دارد.

ضرب‌الاجل آمریکا به شرکت‌های سوئیسی

سفارت آمریکا در سوئیس اعلام کرد برای کسانی که در ایران معامله می‌کنند، زمان مشخصی تعیین شده است تا فعالیت و تجارت خود را با این کشور متوقف کنند.

آمریکا اعلام کرد شرکت‌های سوئیسی که با ایران تجارت می‌کنند، با تحریم‌های واشنگتن مواجه خواهند شد.