-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اردیبهشت ۲۵, سه‌شنبه

نماینده فراه: رسیدن قطعات کمکی دروغ است/ مدافعان مهمات ندارند

از سخنان نماینده فراه استباط می شود که طالبان مهاجم درفراه  تحت مدیریت دولت کابل قرار دارند.سمیع الله صمیم نماینده ولایت فراه در مجلس نماینده گان در گفت و گو با تلویزیون آریانا گفت که جنگ ویرانگر در فراه هرگز امری تصادفی نیست و او مکرراً از هفته های پیش شخصاً به دکترغنی و عبدالله از وضعیت رو به سقوط ولایت فراه هشدار داده بود اما برای آن ها فقط کمپاین انتخاباتی ارجح است و اصلن به ولایت فراه به عنوان بدنه افغانستان باور ندارند. صمیم گفت شبی که فردای آن حمله شروع شد تا نا وقت ها با وزیر داخله نشسته بود و تشریحات می داد اما هیچ فایده ای نداشت!

به گفته نماینده فراه، طالبان به طور علنی سفربری خود را از ولایات قندهار، ارزگان، هلمند وایران به صوب فراه آغاز کرده بودند و دولت کابل از تمام جزئیات تحرکات آنان پیشاپیش خبر داشت اما یک گام برای جلوگیری از فاجعه برنداشت.

وی گفت که یک فرمانده پلیس با فرزندش همراه با شمار زیادی از مدافعان امنیت ملی، اردو و پلیس کشته یا به اسارت در آمده اند. 
صمیم مشخص کرد که نیروهای مدافع شهر درفراه، با کمبود شدید اسلحه و مهمات رو به رو اند. اسلحه نیروی دولتی کلاشینکوف ساخت هنگری است اما تفنگ لایزری پیشرفته به شانه طالب است. واحد های دفاع شهر، یک یا دو دستگاه پی کا دارند؛ اما یک واحد سیار پنجاه نفری طالب از یک تا ده دستگاه پی کا در اختیار دارد.

صمیم می گوید تا این دم، ( 1:30 بعد از ظهر) ارسال قوای تازه دم زمینی یا هوایی برای دفاع شهر از سوی دولت کاملن دروغ است و از همان ساعاتی که بخش های مهم شهر به اشغال تروریست ها در آمده، از قطعات رسیده هوایی یا زمینی خبری نیست و نبرد با دشمن فقط با تکیه بر امکانات محدود در دسترس به شدت ادامه دارد.  به گفته صمیم، بخشی از نیروهای شامل درلوای مستقر در فراه برای خدمت به نیمروز فرستاده شده اند درحالی که نیمروز خود یک فرقه جداگانه در اختیار دارد. صمیم تصریح کرد که همین اکنون نیروی امنیتی مهمات لازم برای دفاع از شهر در اختیار ندارد.