-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اردیبهشت ۱۲, چهارشنبه

زنده گی در پیری، به رنگ دیگری در می آید

راز های خاموش بشری/ آخرین آرزوی دانشمند ۱۰۴ ساله؛ مرا بکشید!

پیرترین دانشمند استرالیا که دانشگاه محل تدریسش دو سال پیش قصد تعطیلی دفتر کار او را داشت، حالا تصمیم گرفته تا اوایل ماه مه با سفر به سوئیس اقدام به مرگ خودخواسته (اتانازی) کند.
به گزارش یورونیوز، دیوید گودال، که اکنون ۱۰۴ سال دارد بیماری لاعلاج ندارد اما حال جسمانی او رو به وخامت است و به همین دلیل تصمیم گرفته هر چه زودتر با اخذ وقت از یک آژانس مرگ خودخواسته که در بازل سوئیس فعال است به زندگی خود پایان دهد. او اخیرا در سالگرد تولدش اعلام کرده از این که به این سن رسیده واقعا غمگین است و دوست دارد که بمیرد. بنابر گفته او، سن بالا لزوما غم‌انگیز نیست بلکه دست و پا گیر شدن و ناتوانی غم‌انگیز است. گودال که یک بوم‌شناس صاحب‌نام به شمار می رود تاکید کرده که به عنوان یک فرد مسن و سالخورده باید از حق شهروندی تعیین نحوه مرگ خود برخوردار باشد.
مرگ خودخواسته در اکثر کشورهای جهان ممنوع است، در استرالیا نیز این ممنوعیت پا برجا بود تا این که در سال گذشته مرگ خودخواسته در ایالت ویکتوریا قانونی شد.