-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۵, شنبه

آشفته حالی پوتین از تصمیم امریکا

 پوتین از جریانات عقب نشسته بی خبر نیست. کدام عقل سلیم باور می کند که کوریای شمالی مفت ومجانی تاسیساتی را که ده ها سال روی آن کار کرده بود، یک باره به خاطر خوشحالی ترمپ منهدم کند؟

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در جریان یک نشست خبری مشترک با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی‌اش که در اقامتگاه ریاست جمهوری در حومه سن‌پترزبورگ برگزار شد، گفت: رهبر کره شمالی تمام آن چیزی را که وعده داده بود انجام داده و حتی تونل‌ها و سایت آزمایش اتمی خود را منفجر کرده و از میان برده است اما پس از آن شنیدیم که ایالات متحده نشستی را که قرار بود در سنگاپور و در 12 ژوئن برگزار شود، لغو کرده است.

وی ادامه داد: روسیه بابت این تحولات متاسف است. ما به شدت بر روی این اقدام شگرف که به حل بحران در شبه جزیره کره منجر می‌شد، حساب باز کرده بودیم چراکه این مساله می‌توانست آغازگر روند خلع سلاح اتمی در تمامی شبه جزیره کره باشد.