-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۱, سه‌شنبه

خلاصه سخنرانی آقای پمپئو: خامنه ای بای بای!

 وزیر خارجه امریکا در سخنرانی بسیار محکم و شفاف مواضع جدید امریکا در برابر نظام ولایت فقیه را اعلام کرد. 
او در بخشی از سخنانش خطاب به مردم ایران گفت:
 ما از مردم ایران می پرسیم آیا می خواهند کشورشان به عنوان حامی گروهایی مانند حزب الله و حماس مشهور باشد؟ آمریکا معتقد است که شما شایسته بهتر از این ها هستید.
او همچنین گفت در کشورهای غربی این گونه تبلیغ میشود که روحانی و ظریف میانه رو و معتدل هستند و آنها را مردم انتخاب کرده اند درصورتیکه اینها فرقی با قاسم سلیمانی ندارند. (نقل به مضمون)
در پایان سخنرانی از آقای پمپئو پرسیده شد: برنامه زمان بندی شما برای برخورد با ایران چیست؟
او گفت: ما در سطوح مختلف برنامه هایی داریم که آقای ترامپ ما را موظف کرده است ولی این مردم ایران هستند که زمان بندی را برای ما تعیین خواهند کرد! (نقل به مضمون)
همانطور که قبلا هم نوشته بودم استراتژی امریکا علیه جمهوری اسلامی ابتدا بر حول محور کنترل جمهوری اسلامی و ممانعت از یاغیگری است ولی همانطور که پیش بینی میشد بدلیل ضعف قدرت تحلیل مقامات جمهوری اسلامی، قضایا دارد به سرعت به سمت براندازی این رژیم پیش میرود.
در حقیقت نقش مردم ایران در این برهه از همه دوران چهار دهه تاکنون پررنگتر است. تظاهرات مردم خود بخود منجر به سرنگونی نمی شود ولی بهترین اهرم برای براندازی این حکومت استبدادی خواهد بود.