-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۳, پنجشنبه

حادترین مسئله منطقه؟ پاسخ کارشناس روس


درخواست مقامات روسی از حکومت ایران مبنی بر خروج نیروهای سپاه و حزب‌الله از خاک سوریه بعد از دیدار نتانیاهو با پوتین طرح شد. آیا ملاقات نخست وزیر اسرائیل با پوتین عامل این درخواست بوده است؟

در پاسخ به این پرسش النا دونایوا، کارشناس ارشد بخش ایران موسسه شرق شناسی مسکو به دولچه وله گفت: اسرائیل اصرار می‌کند که نیروهای حزب‌الله و سپاه قدس به مرزهای اسرائیل نزدیک نشوند و از این موضوع ناراضی است. به نظر من آمدن نتانیاهو به مسکو حاوی این پیام بود که اگر نیروهای سپاه از سوریه خارج شوند اسرائیل در مسائل سوریه دخالت نخواهد کرد.

به گفته این کارشناس روس، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه هم تلویحا اشاره کرده است که نیروهای سپاه پاسداران باید از سوریه خارج شوند، چونکه در شرایط کنونی حضور گسترده آنها تهدیدی است برای آینده سوریه.

این کارشناس روسیه خاطرنشان کرد که روسیه بر اساس منافع خود عمل می‌کند و تمامی کشورهایی که قصد دارند مسئله سوریه را حل بکنند و خواهان برقراری ثبات در منطقه هستند باید بپذیرند که نیروهای خارجی سوریه را ترک کنند.