-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۱۰, پنجشنبه

چال اپراتیفی عجیب و تاریخی سازمان جاسوسی اکرائین علیه روسیه

اوکراین؛ روزنامه‌نگار ترورشده روس زنده شد!روزنامه‌نگار روس و چهره منتقد سیاست‌های کرملین که خبر ترور او در کی‌یف به تازگی منتشر شده بود، در یک کنفرانس خبری ظاهر شد.

به گزارش ایسنا، رئیس سرویس امنیتی اوکراین به خبرنگاران گفت: بعد از آن که اوکراین از طرح روسیه برای قتل این آرکادی بابچنکو آگاه شد، قتل این خبرنگار صحنه‌سازی شد تا در حفاظت از او پیشدستی شود.

در همین حال، بابچنکو امروز (چهارشنبه) وارد اتاق کنفرانس خبری شد و گفت که زنده است. او از سرویس‌های امنیتی اوکراین برای حفاظت از جانش تشکر کرد.

سرویس‌های امنیتی اوکراین می‌گویند که هدف از پخش این خبر کذب، نجات جان آقای بابچنکو و افراد دیگر بوده است. می‌گویند که این عملیات امنیتی که با هنرپیشگی آرکادی بابچنکو صورت گرفته، امکان بازداشت عوامل بسیاری را که با روسیه مرتبط هستند، فراهم کرده است.‏
از سوی دیگر، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، باعث خوشحالی است که بابچنکو زنده است.

به‌ گزارش خبرگزاری اینترفاکس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت این قتل صحنه‎سازی شده اهداف تبلیغاتی داشت.

بابچنکو در کنفرانس خبری خود گفت: از همسرم عذرخواهی ویژه می‌کنم. روشن نیست که آیا همسر این خبرنگار از طرح صحنه‎سازی قتلش آگاه بوده است. بابچنکو همچنین از افرادی که به‌ خاطر خبر مرگش سوگواری شدند، تشکر کرد.

همسر بابچنکو او را خون‌آلود در ورودی محل سکونتشان در حالی پیدا کرده بود که ظاهراً چند گلوله به پشت او شلیک شده بود.

پیش‌تر پلیس اوکراین در صفحه فیس‌بوک خود به دروغ، کشته شدن این خبرنگار را تأیید کرده بود. آندری کریشکچنکو، رئیس پلیس کی‌یف هم به رسانه‌ها گفته بود، سوءظن پلیس این است که او به خاطر «فعالیت های کاری» کشته شده است.