-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۹, چهارشنبه

خرید دختران کودک در ایران برای بوالهوسییک نماینده مجلس شورای اسلامی از وجود ۲۴ هزار کودک‌بیوه زیر ۱۸ سال خبر داده و گفته در برخی مناطق ایران افراد ثروتمند اقدام به خرید کودکان دختر می‌کنند.

به گزارش استان‌وایر ، معصومه آقاپور علیشاهی ازدواج کودکان را معضلی جدی دانسته و نسبت به افزایش این پدیده در آذربایجان شرقی هشدار داده و گفته است: متاسفانه آذربایجان شرقی رتبه دوم کودک همسری در ازدواج کودکان ۱۰ تا ۱۵ ساله را بعد از خراسان رضوی دارد.

وی وجود کودک بیوه‌ها را فاجعه‌ای بزرگ دانسته و گفته ازدواج کودکان برازنده جمهوری اسلامی نیست و سن ازدواج باید افزایش یابد.

نماینده شبستر اضافه کرده برخی خانواده تنها برای مقداری پول و تامین هزینه زندگی دختران ۹ تا ۱۰ ساله را به ازدواج افرادی با سن بسیار بالا درمی‌آورند. عضو فراکسیون زنان در مجلس ادامه داده متاسفانه در روستاهای محروم برخی افراد متمول اقدام به خرید کودکان برای بوالهوسی و استفاده از آنان در مسیرهای غیراخلاقی می‌کنند.