-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اردیبهشت ۲۹, شنبه

جنگ آب، هنوز زود است/ جنگ و یتنام دوم در پلان است

تبعات اعلامیه طالب، کابوس تمام عیار خواهد بود.خونتای طالبان با نشر بیانیه‌ای افاده داده است که به دلیل افزایش تلفات نیروهای امنیتی، دیگر ارتش و پولیس افغانستان را هدف قرار نمی‌دهیم. به گزارش شبکه الجزیره، این شبکه تروریستی دریک چرخش غیرقابل باور، گفته است که همه کارمندان دولت، نفرات پلیس، اردوی ملی و واحد های دفاع خودی را مورد عفو قرار می دهند.
ریشۀ این موضع گیری حیرت بار در کجاست؟

برخلاف نظر جنرال طارق بهرامی، وزیر دفاع، انفجار جنگ در فراه (هنوز) به هدف مدیریت آب نیست. بهانه جنگ آب است برای جنگ بزرگ تر. هنوز، فریاد العطش درحدی نیست که صدها شهر های بزرگ و کوچک در منطقه از سکنه خالی شوند. جنگ برسر مدیریت آب هنوز زود است. این تشدد، جنگ پسا «برجام» و مقدمه جنگی است که از بحران مهیب اقتصادی در روسیه، ایران و امریکا تنوره کشیده است. این جنگ،عملیاتی کردن اتحاد قاطع کشورهای پاکستان، روسیه، ایران و حتی چین، علیه امریکا و غرب است که تشخیص داده اند در یک چنین زمان و موقعیتی حساس، امریکا را در کوهستانات افغانستان به طور خاموش و پیوسته به محاصره کشیده و داستان فرار جنگ ویتنام را برایش تکرار کنند.

 امریکا ( مسافر سنگین بار این حوزه)، تنها هند را با خود دارد. اکنون فقط قوای نظامی امریکا را هدف می گیرند. مثلث معاندان امریکا، تاکتیک مؤثری را در پیش گرفته اند. خونتای قسی القلب طالب، هرگز قادر به جنگیدن ( خود را حفظ کردن) با دو جبهه ( مردم افغانستان و نیروهای رو به افزایش بین المللی) نیستند. حالا، با یک جبهه چراغ متارکه نشان می دهند تا تمام نیروی خود را برعلیه امریکایی ها به کار بیاندازند. اگر طالب با نیروهای داخلی نجنگد، ترکیب و روحیه جنگ، خواهی نخواهی متحول خواهد شد.
این جنگ، آغازی برای برون راندن امریکا و ناتو از افغانستان است.