-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۷, پنجشنبه

خواجه احمدی نژآد: ترمپ باید به حقوق زنان احترام بگذارد.... هههه هههه

دالر راه حلقوم اقتصاد ایران را بند کرده؛ اما «خواجه» احمدی نژاد « در بند کاخ ایوان است». کسی هست این آقا را از خواب بیدار کند؟


سایت بتانیوز اقدام به انتشار متن کامل نامه‌ی رئیس جمهوری سابق ایران به رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ نموده است.

این نامه شامل چند دسته توصیه و پند و اندرز به رئیس جمهوری آمریکا است. احمدی‌نژاد در این نامه به ابهامات مربوط به انتخابات آمریکا اشاره کرده و ترامپ را "رئیس جمهوری جدید" آمریکا می‌خواند. نامه‌ای که حدود ۲۰ ماه پس از پیروزی ترامپ در انتخابات نوشته می‌شود.

نکته مهم در این نامه، ارزیابی احمدی‌نژاد از ترامپ به‌مثابه فردی است که می‌تواند اصلاحات بزرگی در سیاست داخلی آمریکا و همچنین در مناسبات دیپلماتیک آمریکا با جهان ایجاد کند. احمدی‌نژاد نامه خود را با این جملات به پایان برده است:

«باوجود مردم خوب آمریکا ، شما امروز این فرصت تاریخی را دارید که با آغاز اصلاحات اساسی و تلاش در این راه، آغازگر تحولی بزرگ باشید و نام نیکی را از خود برجای بگذارید.»
احمدی‌نژاد برای ترامپ در انجام این "مسئولیت سنگین اصلاح ساختاری نظام آمریکا" آرزوی موفقیت کرده است.

رئیس جمهوری سابق ایران در عین حال به نقش و موفقیت ایران در مدیریت مشکلات جهان اشاره کرده و از این رو معتقد است که اجرای این توصیه‌ها می‌تواند زمینه‌های کسب موفقیت ترامپ را نیز فراهم سازد.

احمدی‌نژاد در نامه‌ی خود تصریح کرده که این نامه با دلسوزی نوشته شده و از ترامپ خواسته است با رویکردی انسانی به مضمون این نامه بنگرد.

احمدی‌نژاد آیت‌الله خمینی را یکی از شخصیت‌های برتری نامیده که تاریخ ایران به موازات "تقدیم هزاران دانشمند و هنرمند" به جامعه بشری عرضه کرده است.

احمدی‌نژاد از ترامپ خواسته است با فساد در آمریکا مبارزه کند و به حقوق زنان احترام بگذارد. او درباره اهمیت زنان در جامعه چنین نوشته است:

«زنان مظهر جمال خداوند و زیباترین و ارزشمندترین هدیه خداوند هستند.» او از ترامپ خواسته است به زنان احترام بگذارد و "تکریم زنان" را نشانه جوانمردی دانسته است.

رئیس جمهوری سابق ایران در عین حال از ترامپ خواسته ‌است به جای حمایت از اقلیت ثروتمند جامعه آمریکا، پول‌های مسروقه را بین مردم آمریکا و سایر ملت‌ها تقسیم کند.