-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۷, پنجشنبه

گلبدین: صاحب اصلی داعش، ایران است؛ نه امریکا

براساس گزارش طلوع نیوز، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان اخیراً در یک نشست خبری در شهر کابل مدعی شد، جنگجویان گروه داعش از کشورهای سوریه و عراق از طریق راه ایران وارد افغانستان می شوند.

گلبدین حکمتیار ادعا کرد: «اگر من بگویم که اکنون داعش از راه سوریه و عراق به ایران صادر می شوند، مبالغه نکرده‌ام».

از سوی دیگر، گلبدین حکمتیار رهبری حزب اسلامی افغانستان بتاریخ 10 فوریه 2018 در یک گفتگوی ویژه با تلویزیون آریانانیوز مدعی شد، داعش یک پروژه ایرانی است و توسط دولت ایران این گروه در افغانستان بوجود آمده است.

حکمتیار ادعا کرد، داعش یک پروژه ایرانی است نه آمریکایی. دولت ایران می خواهد بازی که در کشورهای سوریه وعراق انجام دادند در افغانستان هم توسط گروه داعش تکرار کند.

رهبر حزب اسلامی افغانستان در این گفتگوی تلویزیونی مدعی شد:«می خواهم واضع بگویم که داعش یک پروژه ایرانی است و این قطعاً دروغ است که داعش توسط آمریکا ایجاد شده است. داعش در افغانستان از آسمان نیامده از کشورهای سوریه و عراق وارد این کشور شده است».